Miért lettem tanácsadó és mentor?
A szakmai múltam: a tudományok iránti érdeklődésem; és a személyes történetem: az evészavarból való kiútkeresés vezetett el idáig.
A szakmai múltam: a tudományok iránti érdeklődésem; és a személyes történetem: az evészavarból való kiútkeresés vezetett el idáig.
Az életmód orvoslás 6 pillére: a helyes táplálkozás. a megfelelő fizikai aktivitás, a jó alvás, a stresszkezelés, a kockázatos anyagok kerülése, valamint a pozitív szociális kapcsolatok megléte.
A szerotonin a boldogság hormonjaként ismert leginkább, de azt is tudni lehet róla, hogy étvágycsökkentő hatása van. Az előző bejegyzésben említettem a szerotonin egyik előanyagát, amely egy növényből nagy tisztasággal előállítható, és amelyről azt feltételezik, hogy segíthet a fogyni vágyóknak. Nézzük meg, hogy tényleg így van-e.
A szerotonint a boldogság hormonjának is nevezik. De mi is ez az anyag? Mi a feladata? Hol termelődik? Ha boldoggá tud tenni, miért nem árulnak szerotonin-tablettát?
Máté Bence az egyik legismertebb magyar természetfotós. Néhány napja került fel a D. Tóth Krisztával készült interjúja*, aminek rögtön a legelején a következő hangzik el: „Azért voltam `rossz diák` – legalább is a tanáraim szempontjából –, mert nagyon sok kérdést tettem fel. Ezeknek a kérdéseknek egy jó része arra irányult, hogy ezt nekünk most miért kell megtanulni. És mivel nem kaptam olyan releváns választ erre, amit el tudtam volna fogadni, ezért nagyon kevés tantárgy érdekelt.”
Sosem gondoltam volna, hogy valaha bölcsészkarra fogok járni, de hát egyszer mindennek eljön az ideje :)
Az érettségi olyan, mint egy sárkány. Azt mondják róla, hogy ő egy nagy, félelmetes, ötfejű szörnyeteg, ami tüzet okád, és neked négy éven át kell tanulnod ahhoz, hogy megküzdhess vele. Azt mindenki tudja, hogy a sárkányokat csak különleges fegyverrel lehet legyőzni. A legtöbb iskolában viszont ilyet nem adnak.
Egyik este olyat láttam, amit előtte talán még soha: egy kicsi zöld fénypöttyöt. Hogy mi ebben az érdekes? Egy szentjánosbogár világított a sötétben.
Az ország kertésze idén lenne 101 éves.
Sorold fel a lovak színeit! Na de nem ám úgy, hogy barna, fekete, fehér… Ha ismered a pej, a sárga, és a szürke színeket, akkor már jó helyen keresgélsz, de vajon mi a helyzet a foltokkal? És egyáltalán, mi alakítja ki a lovak színét? Hogy lehetséges, hogy egy csikó színe néha nem is hasonlít a szüleiére? A kérdésre elsősorban genetikai válaszok vannak, ennek pedig Timár Krisztina a szakértője, ezért most ő mesél nektek.
Honlapunk cookie-kat használ, hogy a honlapunkon tett lépéseiről statisztikákat készíthessünk. Ha tovább használja honlapunkat, azzal hozzájárul a cookie-k használatához. Ezzel a tevékenységünkkel mi nem tudjuk Önt személyesen beazonosítani.